Artroskopia
Artroskopia – wziernikowanie (endoskopia) wnętrza stawów np. stawów kolanowych.Artroskopię wykonuje się w warunkach sali operacyjnej w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Polega na wprowadzeniu urządzenia zwanego płaszczem artroskopowym do stawu poprzez niewielkie nacięcie, następnie do płaszcza w miejsce obturatora wkładamy optykę zwaną ar...
Artroskopia – wziernikowanie (endoskopia) wnętrza stawów np. stawów kolanowych.Artroskopię wykonuje się w warunkach sali operacyjnej w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Polega na wprowadzeniu urządzenia zwanego płaszczem artroskopowym do stawu poprzez niewielkie nacięcie, następnie do płaszcza w miejsce obturatora wkładamy optykę zwaną artroskopem do stawu . Po jego wprowadzeniu, do wnętrza stawu podaje się roztwór soli fizjologicznej, co ułatwia obejrzenie wnętrza stawu. Następnie ocenia się wszystkie struktury wewnątrz stawu : chrząstki stawowe, błonę maziową, więzadła, mięśnie, łąkotki. Ta część zabiegu artroskopii bywa nazywana artroskopią diagnostyczną. Następnie do stawu można wprowadzić miniaturowe instrumenty chirurgiczne lub shaver artroskopowy i zastosować procedury lecznicze w obrębie stwierdzanej patologii. W przypadku przeprowadzenia tych procedur mówi się o artroskopii peracyjnej (terapeutycznej).

Sprzęt i narzędzia do artroskopii

Więcej

Artroskopia Jest 3 produktów.

Podkategorie

  • Płaszcze
    Płaszcze artroskopowe są niezbędnym narzędziem do wykonania wzornikowania stawu- operacji stawów kostnych. Płaszcz wraz z obturatorem wprowadza sie do stawu nastpępnie wyciągamy obturator na miejsce którego wprowadza sie endoskop ( artroskop ) . Płaszcz artroskopowy oprócz ochronnej ma też funkcje irygacyjną. Dzięki dwóm rotacyjnym kranikom jest możliwe podłączenie pompy artroskopowej w celu zapewnienia dobre widoczności.

    Płaszcze artroskopowe

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów