Urologia
Urologia jest działem medycyny zajmującą się układem moczowo-płciowym zarówno kobiet jak i mężczyzn. W związku z postępującym starzeniem się społeczeństwa, coraz bardziej powszechne staja się schorzenia urologiczne do leczenia których sprzęt znajduje sie w tej zakładce.
Cystoskopia
Histeroskopia

Urologia W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Cystoskopia
  Cystoskopia diagnostyczne badanie stosowane w urologii, czasem połączone z działaniem terapeutycznym, które polega na wprowadzeniu cystoskopu ( wziernika , optyki ) poprzez cewkę moczową do pęcherza moczowego.
  Po wprowadzeniu cystoskopu do pęcherza dokonuje się wzrokowej oceny błony śluzowej wewnątrz pęcherza. Po ocenie możliwe jest pobranie wycinka za pomocą kleszczyków biopsyjnych do badania histopatologicznego lub wykonanie drobnych zabiegów leczniczych - usunięcie kamienia moczowego lub ciała obcego za pomocą kleszczyków urologicznych giętkich "krokodyl".
  Cystoskopia umożliwia uzaobserwowanie zmian zachodzących w pęcherzu moczowym i ujściach moczowodów. Stanowi ono niezwykle istotny element w rozpoznawaniu i różnicowaniu stanów zapalnych oraz guzów pęcherza. Niezwykle ważnym elementem badania - w przypadku podejrzenia guza pęcherza - jest pobranie wycinka do badania mikroskopowego.
  Cystoskop składa sie z endoskopu- optyki sztywnej oraz płaszcza. Aby wprowadzić optykę do pęcherza wpierw wprowadzamy płaszcz z obturatorem. Gdy płaszcz znajdzie się w żądanym miejscu wyciągamy obturator i dokręcamy mostek lub dźwignię albarrana ( manipulator , element odginający) następnie wprowadzamy do środka optykę sztywną - endoskop.
  Wprowadzenie cystoskopu do pęcherza moczowego jest najczęściej bolesne i stosuje się formy znieczulenia- od posmarowania sondy żelem z lidokainą, zaś przy zabiegach na pęcherzu (np. elektrokoagulacja brodawczaków) stosuje się znieczulenie zewnątrzoponowe lub znieczulenie podpajęczynówkowe.

  Sprzęt i narzędzia do urologii:

 • Resektoskopia
  Resektopy sprzadawane sa w różnych wersjach.
  1) Z elementem roboczym aktywnym
  2) Z elementem roboczym pasywnym.
  Oba te rodzaje dostępne sa z rączka na palce otwartą lub zamknięta. Resektoskopy z ciągłym przepływem skladaja sie z dwoch plaszczy -wewnętrznego oraz zewnętrznego. Dzieki temu wszelkie odciete kawalki tkanki moga byc odessane a zanieczyszczona ciecz szybko wymieniona na czysta.
  Warto również wspomnieć iz resektoskopy sprzedawane sa z klasycznym zamkiem Karla Storza (ktory jest kompatybilny z akcesoriami Karl Storz) oraz z tak zwanym zamkiem wciskanym - zatrzaskowym (click type). Dostepne sa resektoskopy monopolarne i bipolarne oraz resektoskop do lasera ( z kanalem na wiązkę lasera). Gdy już Państwo wybiorą wersje elementu roboczego należy dobrać płaszcz do resektoskopu. Dostępne płaszcze możemy podzielić na dwie kategorie: Do optyki o średnicy 4mm: 26/24 charr składająca sie z płaszcza wewnętrznego i zewnętrznego obrotowego lub 24charr jeden płaszcz. Do optyki o średnicy 2,7-2,9mm: 22/19 charr składająca sie z płaszcza wewnętrznego i zewnętrznego obrotowego Nowością są resektoskopy z wymiennym wkładem na wiązke laserową
  Kompletny zestaw do resektoskopii z optyka to koszt 9800zl
 • Uretretomia
  Uretrotomia optyczna jest obecnie najczęściej stosowanym zabiegiem w leczeniu zwężenia cewki moczowej . Polega ona na endoskopowym (poprzez cewkę moczową) rozcięciu jej zwężenia za pomocą specjalnego narzędzia zwanego uretrotomem optycznym. Wyglądem bardzo przypomina Resektoskop.
 • PCNL- nefroskopia
  Przezskórna nefrolitotrypsja (nazywany z angielskiego PCNL - percutaneous nephrolithotripsy) za pomocą nefroskopu (endoskopu sztywnego) wprowadzonego bezpośrednio do układu kielichowo-miedniczkowego usuwa się złóg w całości lub po rozkruszeniu. Zakupią tu Państwo kompletny zestaw od nefroskopu z kanałem roboczym do nerkowej igły punkcyjnej.
 • Ureterorenoskopia
  Ureterorenoskopia (ang. URS - uretherorenoscopic lithotripsy) – zabieg z użyciem specjalnego endoskopu ( ureterorenoskopu, który zostaje wprowadzony drogą cewki moczowej, pęcherza moczowego i moczowodu oraz posiadający kanał roboczy przez który można wprowadzić narzędzia w celu kruszenia i wydobycia kamienia.

  Sprzęt do Ureterorenoskopii